Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už delší dobu cítím, že bychom Vám měli napsat nějaké aktuální věci o nás, tak se to teď pokusím nějak shrnout.

Začnu tím, že Matěj 16. května odevzdal poslední seminární práci a dalo by se říct, že ukončil studium. Pak už jsme jen čekali na výsledky, které dopadly myslím nad očekávání dobře. Tento týden, 18.7 má Matěj graduaci, určitě vám pošlu fotky, protože vlastně kvůli této události jsme byli v Anglii celý jeden rok.

 

Jinak stále pracujeme, (do 26.7.). Možná jsem některým z vás neprozradila, že jsem v květnu změnila zaměstnání. Pracuji v obchodě se „suvenýry“. Práci mám celkem ráda, je to další dobrá zkušenost do života. Mám moc hodného vedoucího, což mé práci dodává optimismus.

 

Měli jsme tři návštěvy z Čech, Ondru Kašpara a jeho sestru Radku (3.-12.6), Matějovo rodiče  (17. – 28.7) a Matějovo bráchy Adama s Kryštofem (2.-9.7). Prožili jsme se všemi moc hezký čas, přesto, že jsme byli s Matějem hodně času v práci.

 

Co se týče duchovní obživy, můžu říci, že si téměř jen mlsáme. Nejenže stále čerpáme ze zkušeností Johna a Wendy, našich domácích, ale potkali jsme jeden úžasný manželský pár Paula a Lauru, který nám hodně otevřel srdce pro Ježíše. Paul a Laura (vikářka) dělají ve svém domě od pondělí do čtvrtka ranní modlitební chvíle, a tak někdy vezmeme auto a jedeme si pro duchovní načerpání před shonem nového dne.

 V posledních měsících probíhalo ve městě Stockton, přibližně 100km od Scarborough tzv. Just 10, je to biblické vyučování prvních deseti přikázání. My jsme absolvovali pouze tři poslední kázání, ale bylo to super. Vše se odehrávalo v obrovském stanu, kde bylo přibližně 4 000 lidí, každou středu po deset večerů.

Celých deset sérií kázal J.John, je to moc správný chlapík, mně připomíná Mr. Beana.

Tady je odkaz na internetové stránky této akce, kde se můžete dozvědět něco více

(v angličtině).

http://www.just10northeast.org.uk/

 Dále jsme absolvovali akci zvanou IX Hour (v překladu Devátá hodina), je to akce zaměřená na mladé lidi. Myslím, že to probíhá jednou za tři měsíce.

Přijeli jsme trochu dále, protože jsme bloudili, ale nakonec jsme slyšeli skvělé kázání, různé výzvy, svědectví mladých lidí, super kapelu, modlili jsme se společně za uzdravení lidí, kteří to v sále potřebovali...Nakonec se kázající zeptal“ „Je tady dneska někdo, kdo chce teď Pána pozvat do svého života?“ A co bylo k neuvěření, kázající se zeptal asi tímto stylem: „Dá si teď někdo kafe?“ bez složitého vysvětlování, opisování.....a dopředu přišlo okolo 20ti mladých lidí.

 A protože nás Pán učí nebýt sobečtí, přivezeme vám nějaké povzbuzení do Čech a věřím, že vás těmito věcmi v budoucnu potěšíme i na internetových stránkách.

 

 

Za čtrnáct dnů přiletí novomanželé Petr a Jitka Kalných a společně s nimi pojedeme zhruba na 3 týdenní dovolenou do Skotska.

 

Jinak už se tak trochu připravujeme na příjezd do Čech, ohlížíme se po bydlení, po práci...

Budeme bydlet alespoň jeden rok v Hradci Králové, já musím dodělat přibližně do ledna státnice a bakalářku a Matěj musí na univerzitě dodělat ještě jeden rok (protože mu nestačí jeden titul :-)

Těšíme se moc do sboru, do Hradecké Mozaiky = KS a samozřejmě až uvidíme POSTUPNĚ vás všechny.

 

To je od nás pro tuto chvíli vše,

Lenka a Matěj